Casa De La Danza, 2011 yılı Ekim ayında Burcu DORUK tarafından kuruldu. Dansa 2006 yılında sosyal dansçı olarak başladı, 2009 yılında Profesyonel olarak yapmaya karar vererek alanında uzman Türkiye’ nin sayılı hocalarından Uluslararası Sportif Latin, Standart Danslar ve Arjantin Tango antrenörlük eğitimi aldı.

 Burcu DORUK, Arjantin Buenos Aires' te dünyaca ünlü eğitmenlerden ders alarak Arjantin Tango Eğitimine devam etmiştir.

Halen eğitim vermeye devam Burcu DORUK, Casa De La Danza’nın kuruluşundan bu yana sayısız workshop düzenleyerek  öğrencilerinin eğitimlerine katkı da bulunmasına olanak sağlamıştır.

 12-14 Ekim 2012 tarihleri arasında daha büyük bir organizasyon ile eğitim aldıkları eğitmenleri Adana'da bir ilke imza atarak düzenledikleri “ADANA TANGO FESTİVALİ” kapsamında Adana' da ağırlayarak tüm tango sevenlere ve öğrencilerine eğitim alma olanağı sağlamışlardır.

 Casa De La Danza, Adana’da düzenlenen ilk Uluslararası Adana Tango Festivali’ nin ardından Adana’ da ilk sokak milongasını (Tango Gecesini) “Şinasi Efendi Caddesi”’ nde çok büyük bir katılımla gerçekleştirmiş ve bu tarihten itibaren düzenli olarak  Şinasi Efendi Milongası’ nı gerçekleştirmeye devam etmektedir.

 Uluslararası Adana Tango Festivali’ ni geleneksel hale getirerek 3 - 6 Ekim 2013 tarihleri arasında 2.sini gerçekleştirdiği  yurt içi ve yurtdışından gelen birçok tango severin katıldığı 2. Uluslararası Adana Tango Festivali’ni Adana’ nın 4 ayrı yerinde; “Şinasi Efendi Caddesi”, “Tarihi Adana Kız Lisesi”, “75.Yıl Sanat Galerisi” ve dünyanın bilinen halen kullanılan en eski köprüsü olan “Adana Taş Köprü” üzerinde yapılan milongalarla (Tango geceleriyle) Adana’ nın isminin dünyaya duyurulmasına yardımcı olmuştur.

 27 Şubat 2014 Perşembe günü , Dünyanın en ünlü tango orkestrası “Color Tango” Adana’ya geldi. Amerika’dan Uzak doğuya neredeyse tüm dünyada konser vermiş olan Arjantin’li efsane gurup Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’yla Senfonik Tango konseri vermesini sağladı. Dünyada eşine az rastlanan ve Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu konserde bir çok parçanın dünya prömiyeri yapıldı. Arjantin’den gelen Dünya şampiyonu tangocular eşliğinde bu muhteşem konser hem görsel hem işitsel bir ziyafete dönüşerek ve tüm dünyaya bunu izletti.

                                                           

 
Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI

Visit in Ladbrokes Register information.