Adana Tango Festivali

           12 1

 
           

          2011 Ekim ayında kurulduğunda diğer tüm dans okulları gibi Adana’da sosyal aktivitelere ve dans eğitimine yönelik bir okul daha eklenildiği düşünülse de kısa sürede sıra dışı projeleriyle farklılık yaratmaya başladı.2012 Ekim ayı itibariyle başlangıçta bir hayal olarak düşünülen ilk Uluslararası Adana Tango Festivali’ni gerçekleştiren okulumuzun misyonu sadece sosyal dansları öğretmekle sınırlı kalmayıp dünya çapında ses getiren organizasyonları Adana’da gerçekleştirip, şehrimizin sadece Türkiye’de değil dünya üzerinde bilinirliliğini arttırmaktır.

          Nitekim, 2014 yılında 3.’sü düzenlenen Uluslararası Adana Tango Festivali’nde 6 farklı ülkeden katılım olmuştur. 27 Şubat 2014 tarihinde Adana Sheraton Oteli’nde düzenlenen ve 1300 kişinin izleyici olduğu dünyanın yaşayan en eski ve ünlü  orkestralarından ‘Color Tango’ ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın birlikte sahne aldığı Senfonik Tango konseri ile yine hafızalardan uzun süre silinmeyecek bir dünya prömiyerine de imza attıktan sonra geçen yıl 8 -11 Ekim tarihleri arasında 4.Uluslararası Adana Tango Festivalini de başarıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

          Şimdi sırada 13-16 Ekim tarihleri arasında 5. Uluslararası Adana Tango Festivali var. Biz Casa de la Danza ailesi olarak uluslararası festival platformlarında Türkiye’nin ve Adana’nın adını duyuracak nice başarılara tanıklık etmek istiyoruz. 

          Arjantin Tango ; 1800 ‘ lü yıllarda, çok sayıda göç alarak bir çok farklı kültüre ev sahipliği yapan Arjantin’de doğmuştur. Doğduğu ülke gibi zaman içerisinde yine farklı kültürleri bir araya getirerek dünyaya yayılmıştır. Farklı dinlere inanıp, farklı dilleri konuşan birçok insanın ortak  kültürü olmuştur.

          Türkiye’nin Tango ile tanışması da Cumhuriyet’in kabulünden hemen sonraya rastlar. Ancak son 20 yıldır, açılan  tango okulları, düzenlenen festival ve yarışmalar ile çok hızlı ilerlemiştir.  

          Her yıl Ekim ayında düzenlenen Uluslararası Adana Tango Festivalinin bu yıl 13 – 16 Ekim 2016 tarihinde 5. si gerçekleştirilecektir. 4 gün sürecek olan festivale şehir dışından ve yurtdışından alanında uzman ve hatta dünya şampiyonlukları olan bir çok konuk ve sanatçı  katılacaktır ve bununla birlikte Tango Dans  performansları için yine farklı şehir ve ülkelerden katılımcılar olacaktır.

                 Tango ortak dilini kullanarak, ülkemizin ve dünyanın farklı birçok yerinden çok sayıda insanı Adana ‘da ağırlayıp, şehrimizin kültürel gelişimine ve turizmine katkıda bulunuyoruz.

                 13 – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında ; Casa De La Danza Dans Evi , basın ve protokolün de katılımıyla gerçekleşecek olan bu görkemli organizasyonda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Saygılarımızla,

CASA DE LA DANZA DANS EVİ

 

 

Casa De La Danza Dans Evi Yurt Mh.Süleyman Demirel Bulvarı Göl Vadi Evleri 71561 sk.No:57/102 Çukurova /ADANA/TÜRKİYE 0 322 886 0 887 - 0 534 013 16 62

Visit in Ladbrokes Register information.